Вівторок, 19.03.2024, 12:27
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Верхньоворітський ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. Софії Малильо

Поради батькам

·        Безумовно приймати дитину - означає любити її не за те, що вона красива, розумна, кмітлива, відмінник, помічник і так далі, а просто так, просто за те, що вона є!

·        Не втручайтеся в справу, якою зайнята дитина, якщо вона не просить допомоги. Своїм невтручанням ви повідомлятимете її:"З тобою все гаразд! Ти, звичайно, впораєшся! Я вірю в тебе!"

·        Якщо дитині важко і вона готова прийняти вашу допомогу, обов'язково допоможіть їй. Візьміть на себе тільки те, чого вона не може зробити сама, все інше дозвольте робити їй самій.

·        Особистість і здібності дитини розвиваються лише в тій діяльності, якою вона займається за власним бажанням і з цікавістю.

·        Поступово, але неухильно знімайте з себе турботу і відповідальність за особисті справи вашого дитяти і передавайте їх йому.

·        Дозволяйте вашій дитині зустрічатися з негативними наслідками своїх дій (або своєї бездіяльності). Лише тоді вона дорослішатиме і ставатиме "свідомою".

·        Активно слухати дитину - означає "повертати" їй в розмові те, що вона вам повідомила, при цьому відзначивши її відчуття.

·        Якщо дитя викликає у вас своєю поведінкою негативні переживання, повідомте його про це.

·        Коли ви говорите про свої відчуття дитяті, говоріть від ПЕРШОЇ ОСОБИ. Повідомляйте ПРО СЕБЕ, ПРО СВОЄ переживання, а не про нього, не про його поведінку.

·        Не вимагайте від дитини неможливого або того, що важко здійснити. Замість цього погляньте, що ви можете змінити в оточуючій обстановці.

·        Щоб уникати зайвих проблем і конфліктів, оцініть власні очікування з можливостями дитини.

·        Правила (обмеження, вимоги, заборони) обов'язково мають бути в житті кожної дитини. Але їх не повинно бути надто багато і вони мають бути гнучкими. А також, вони повинні бути погоджені дорослими між собою.

·        Батьківські вимоги не повинні вступати в явне протиріччя з найважливішими потребами дитини.

·        Тон, в якому повідомляється вимога або заборона, має бути швидше дружньо-пояснювальним, чим наказовим.

·        Карати дитину краще, позбавляючи її хорошого, чим роблячи їй погане.